Nisan Ayı Astrolojik Tahmini : Bu bir 1 Nisan şakası değil, Merkür gerilemesi geri döndü

Bahar geldi ve Nisan 2024’teki önemli astrolojik olaylar işleri hızlandırıyor.

1 Nisan’da Merkür istasyonlarının gerilemesi ve birkaç hafta süren kötü şöhretli iletişim çatışmaları ve zamanlama aksaklıklarının başlamasıyla ayın gidişatı hemen belirleniyor . Aynı zamanda ayın büyük bölümünde Koç mevsimi yaşanıyor ve Nisan ayının ikinci haftasında, gökyüzünde güçlü bir tam güneş tutulmasıyla doruğa ulaşan tam gelişmiş bir Koç burcu stelyumu olacak ; bu ay, herkesi konfor alanlarından dışarı itecek. büyümenin adı. Boğa burcu sezonu 19 Nisan’da başlıyor ve bunu kozmik bir patlamayla yapıyor; Boğa burcundaki nadir Jüpiter-Uranüs kavuşumu ertesi gün zirveye ulaşıyor. Hem kişisel hem de kolektif olarak büyük değişiklikler kapıda. Birkaç hafta süren kozmik kaosun ardından, 23 Nisan’da Akrep burcunda temizleyici bir dolunay yükselerek herkesin duygusal geçmişini temizliyor. Son olarak ay, sevgili Venüs ve cesur Mars’ın ana burçlarına girerek romantizm ve tutkunun daha özgürce akmasına izin vermesiyle tamamlanıyor .

Nisan 2024’te gerçekleşen astrolojik olayların tümü:

Merkür Gerilemesi Geri Döndü

Bu bir 1 Nisan şakası değil – Merkür gerilemesi gerçekten de 1 Nisan’dan 25 Nisan’a kadar şehre geri döndü ve son birkaç aydaki hoş, gerilemenin olmadığı astro havasına son veriyor. Bu ters dönüşün Mercurial’in iletişim , zamanlama, teknolojik cihazlar ve seyahat alemlerinde işleri karıştırması muhtemeldir . Gerilemenin tamamı alıngan Koç burcunda gerçekleştiği için, dürtüsel olma ve fikirleriniz doğrultusunda hızlı hareket etme dürtüsünü hissedebilirsiniz, ancak bunu biraz daha sabırla yumuşatmak isteyeceksiniz. Bunun gibi gerileme dönemlerinde yavaşlamak işe yarar!

11 Nisan’daki Merkür ‘e (Merkür’ün güneşle hizalanması) dikkat edin, çünkü bu, tabağınızdaki mevcut gerileme sorunlarının bazılarına zihinsel bir atılım veya netlik getirebilir.

Koç Aksiyonu ve Tam Güneş Tutulması

Ayın ilk haftalarına Koç burcunun çığır açan enerjisi hakim. Koç burcunun baş ateş burcudur , bu nedenle bu astrolojik mevsimin size harekete geçmeniz, tutkularınızdan yararlanmanız ve hayatın zorluklarıyla korkusuzca yüzleşmeniz için ilham vermesine izin verin. 5 Nisan’da ilişki odaklı Venüs de Koç burcuna geçerek tüm burçların aşk konusunda daha cesur olmasını sağlıyor. Bu noktada güneş, Merkür, Venüs, küçük gezegen Chiron ve kaderi belirleyen Kuzey Düğüm Düğümü sezonun geri kalanında Koç burcunda toplanacak ve kolektif bir iyilik duygusunu aydınlatacak güçlü bir stelyum oluşturacak. liderlik ve tutku.

Koç mevsiminin doruk noktası, Koç burcundaki tam güneş tutulması gökyüzünde yükseldiği 8 Nisan’da geliyor. Bu, yılın ilk güneş tutulması ve tüm burçlar için büyük bir büyüme anına işaret ediyor. Tutulma, yaralıları iyileştiren kuyruklu yıldız Chiron ile kavuşumda olacak , dolayısıyla herkesi bağımsızlıkları için savaşmaya ve zayıflıklarıyla yüzleşmeye zorluyor. Yeni yollar açmak kolay değil ama şimdi içinizdeki lideri çağırmanın ve her şeye rağmen yolunuzu bulmanın zamanı geldi.

Nisan 2024 güneş tutulmasıyla başlayacak

Güçlü Mars-Satürn Kavuşumu
Ayın en büyük anlarından biri 10 Nisan’da, öfkeli Mars ve ciddileşen Satürn’ün duygusal Balık burcunda kavuşum açısı oluşturmasıyla geliyor. Mars’ın astrolojideki havası gayretli ve motivedir, ancak sert ve disiplinli Satürn işleri yavaşlatmayı sever, bu nedenle bu kozmik güçler birleştiğinde, ya uzun vadeli hedeflerinizi kalıcı bir güçle güçlendirebilir ya da sizi çok fazla hayal kırıklığına sürükleyebilir. Herhangi bir plana balıklama atlama dürtüsüne direnin ve bunun yerine, geleceği ve gerçekten zamanınızı neye adamak istediğinizi düşünmek için kendinize zaman tanıyın. Bu iki gezegen zodyakta yalnızca iki yılda bir birleşiyor ve 2052 yılına kadar Balık burcunda buluşmayacaklar, bu nedenle bu yoğun ve hareketli enerjiyi akıllıca kanalize edin ve hayallerinizi yavaş ama istikrarlı bir şekilde hayata geçirmek için kullanın.

Boğa mevsimi duyusal titreşimleri beraberinde getirir

Boğa Burcu Sezonuna Girmek

Şu ana kadar Koç burcunun faaliyet gösterdiği büyük bir ay oldu, ancak 19 Nisan’da güneş, sabit dünya burcu Boğa’nın duyusal alanına girdiğinde bahar canlandırıcı bir şekilde ayakları yere basıyor. Boğa mevsimi, özellikle geçen ayki tutulma kaosundan sonra biraz istikrar bulmak için mükemmel bir hava getiriyor ve topraklama enerjisi, yavaşlamanıza, planlarınız konusunda pragmatik olmanıza ve hedeflerinize doğru sürdürülebilir ve metodik bir şekilde çalışmaya başlamanıza yardımcı olabilir. Ancak bu Boğa burcu sezonu her zamankinden biraz daha baharatlı başlıyor ve bu da…

Jüpiter-Uranüs Kavuşumu Her Şeyi Sarsıyor

Boğa mevsimi genellikle hayatın şehvetli zevklerinin tadını çıkarmak ve şimdiki anı kucaklamak için soğuk bir zamandır – ancak bu yıl, 20 Nisan’da Boğa burcunda nadir bir Jüpiter-Uranüs kavuşumunun gerçekleşmesiyle heyecan verici bir patlama ile başlıyor. Şanslı gezegen Jüpiter ile öngörülemeyen Uranüs arasındaki bu bağlantı , yılın en dikkate değer astrolojik hizalanmalarından biridir, çünkü bu iki gezegen yalnızca 12 yılda bir bir araya gelir ve Boğa burcunda 80 yıldan fazla bir süre boyunca bir daha bir araya gelmeyecek. Kişisel düzeyde bu, özellikle doğum haritanızın Boğa burcunun yönettiği kısımlarında, parlak ilham patlamaları ve kazançlı yeni fikirler ve yenilikler getirebilir . Kolektif düzeyde, para ve finans konularında büyük ilerlemelere ve küresel değişimlere ve son yıllarda Boğa’daki Uranüs ile ortaya çıkan bazı temaların genişlemesine dikkat edin .

Nisan 2024’te pembe bir dolunay geliyor

23 Nisan’da Temizleyici Pembe Dolunay
Bu ay yoğunluk ve aksiyonla dolu geçti ve 23 Nisan’da Akrep burcundaki dolunay, salıverilmesi gereken tüm duygusal birikimleri ortadan kaldırmak için geliyor. Akrep burcunun enerjisi tamamen yüzeyin altına dalmak ve gerçeği ortaya çıkarmakla ilgilidir; bu nedenle, geçen ayki tutulmalarda ortaya çıkan tüm duyguları ayıklarken kendinizle gerçekçi olmaya hazırlanın. Nisan ayındaki dolunay, yılın bu döneminde Kuzey Amerika’da pembe yosun floksa adı verilen kır çiçeğinin yaygın olarak çiçek açması nedeniyle geleneksel olarak “Pembe Ay” olarak da adlandırılır . Bu aydan sadece iki gün sonra Merkür’ün gerilemesi tamamlanırken, şimdi bahar tezahürlerinizi de çiçek açmaya başlamanın mükemmel zamanı.

Aşk Gezegenin Eve Dönüşü

Çok sayıda kozmik sağanaktan sonra, Nisan ayının son iki günü, birçok Mayıs çiçeğine zemin hazırlayacak heyecan verici bir titreşim değişimi getiriyor; aşk ve seks gezegenleri Venüs ve Mars , geleneksel yönetim burçlarına girecek . Venüs, 29 Nisan’da tatlı Boğa burcuna girerek lüks hislere ve zevklere olan arzunuzu artırıyor. Ertesi gün, Mars enerjik Koç burcuna giriyor ve tüm burçlara libido artışı ve tutku akışı getiriyor. Nisan bitmeden bu enerjinin büyük bir kısmının tadını çıkaramayabilirsiniz, ancak bu gezegensel eve dönüşlerle birlikte baharın bir sonraki bölümünün heyecan verici olacağına güvenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir